Як правильно вибрати лижі початківцям

З кожним роком все більше людей вирішують почати здоровий спосіб життя і стати на лижі. Але багато губляться при питанні вибору лиж. Як правильно вибрати лижі з широкого асортименту, представленого в магазинах? Спробуємо допомогти новачкам.

Лижі бувають: гірськими та біговими. Гірські лижі, як Ви вже здогадалися, призначені для катання зі схилів гір. А бігові лижі - це всі лижі, які не можна віднести до гірських.
За своєю будовою лижі поділяються на карвінгові і класичні. Класичні лижі - це прямі. А карвінгові - це лижі, які звужені всередині і розширені на кінцях. Для новачків більше підійдуть другі, так як вони більш стійкі.
Лижі виготовляються з дерева або пластика. Дерев'яні лижі на сьогоднішній день не є актуальні, тому і в магазинах знайти їх все важче. Пластикові лижі набагато міцніші і легші, а моделі їх постійно поліпшуються.
Важливими параметрами лиж є довжина і жорсткість. Якщо лижі дуже м'які, то середина постійно буде притиснута до лижні, а значить і ковзати буде складніше. Якщо лижі будуть надто жорсткими, то вони будуть просто прослизати. А надто довгими лижами буде складно керувати. Як же правильно вибрати лижі? Це зробити не дуже складно.


Як правильно вибрати гірські лижі
Довжина гірських лиж залежить від Вашого росту, ваги та стилю катання. Якщо Ви новачок, то Вам потрібно від Вашого росту відняти 20 см і вийде необхідна довжина лиж, якщо у Вас вже є деякі навички, то потрібно відняти 10 см.
Що стосується жорсткості таких лиж, то для початківців підходять м'які і легкі лижі - ними легко управляти, а от для досвідчених лижників підійдуть більш жорсткі гірські лижі.
Вибір лиж так само залежить і від Вашого стилю катання. Наприклад, для фанкарвінгу потрібно вибрати лижі на 30-50 см менше зростання, для цілинного катання на 10-20 см більше зростання лижника, для скітур необхідні лижі зі спеціальними пристосуваннями для виключення прослизання. Для скікросс лижі повинні бути підвищеної міцності.
Вибравши для себе підходящу пару лиж, Ви, безсумнівно, назавжди залишитеся з цим зимовим видом спорту і відкриєте не мало цікавих маршрутів. А так же у Вас вже не постане питання де і як провестисвою відпустку.

Нет отзывов
Добавить отзыв